Sprawy karne, przykłady

30 maja 2011 in Detektywistyka

Przykład 1. Młody chłopak umówił się z dziewczyną na „Sex za pieniądze” Po dokonanych czynnościach młody człowiek postanowił nie zapłacić „za usługę”. Kobieta w odwrocie postanowiła zgłosić gwałt. Kara grożąca chłopakowi była nieadekwatnie wysoka do sytuacji. Detektyw ustali okoliczności oraz zbierze informacje, czy kobieta nie świadczyła usług tego typu już wcześniej.

Przykład 2. Pracownik został zwolniony z pracy z powodu niewykonywania zadań. W odwecie pracownik składa pozew do sądu przeciwko pracodawcy, a także nęka pracodawcę doniesieniami do różnych urzędów kontrolnych, tymczasem sam nie jest uczciwy, po zwolnieniu z pracy pobiera zasiłek dla bezrobotnych a pracuje „na czarno”.

Przykład 3. Mężczyzna wykazywał dużą agresję w stosunku do jednej z kobiet w miejscu pracy. Po pewnym czasie inny pracownik nie mogąc się pogodzić z tą sytuacją stanął w obronie kobiety, doszło do rękoczynów. W odwecie mężczyzna wykorzystując ślady bójki na swoim ciele postanowił dołożyć, że został zaatakowany także ostrym narzędziem i mógł stracić życie. W tym momencie kara grożąca pracownikowi drastycznie urosła. Detektyw ustali okoliczności, pogrzebie w przeszłości agresora.

Przykład 4. Ktoś, używając farby niezmywalnej niszczy elewacje domu. Po remoncie sytuacja się powtarza. Ktoś włamuje się do automatów z napojami, umieszczonymi w szpitalach, przychodniach, firmach. Jest nieuchwytny. Automaty za każdym razem są uszkodzone.W każdym przypadku detektyw podejmie czynności mające namierzyć sprawcę.

Przykład 4. W transporcie giną różnego rodzaju przewożone towary oraz zużycie paliwa nie jest adekwatne do przejechanych kilometrów. Skuteczna obserwacja rozwiązuje problem.

Przykład 5. Dyrektor zagranicznej firmy poprzez skomplikowany proces operacji finansowych narzuca dodatkową marżę na kupowane artykuły do produkcji. Szereg czynności detektywistycznych pozwala na odkrycie procederu.

Tags:

30 maja 2011 Detektywistyka

Zadzwoń teraz !

501 184 184 (24h)

Firma Confidence
(ul. Szlak 65, Kraków 31-153)
ul. Bajeczna 18, Kraków 31-566
Tel: +48 (12) 311 81 75

Prywatny Detektyw
biuro@confidence.pl