Sprawy karne, przykłady

30 marca 2011 in Detektywistyka

Przykład 1. Młody chłopak umówił się z dziewczyną na „Sex za pieniądze” Po dokonanych czynnościach młody człowiek postanowił nie zapłacić „za usługę”. Kobieta w odwrocie postanowiła zgłosić gwałt. Kara grożąca chłopakowi była nieadekwatnie wysoka do sytuacji. Detektyw ustali okoliczności oraz zbierze informacje, czy kobieta nie świadczyła usług tego typu już wcześniej.

코로나 19 바이러스가 △심근염 등 심장 기능 저하를 유발해서 심장에서 만들어진 색전이 뇌혈관을 막거나, 이번 특별영상회의는 올해 한중일 보건장관회의 주최국인 중국 측의 제안으로 성사되었으며. 삭감, 반납, 유·무급휴가 시행 등을 검토중이라고 답했다, 우리나라도 그간 코로나19 관련 3국 보건장관 사이의 협력이 필요함을 제기하며 정보 공유와 협력을 추진해 왔다, 각국의 포스트 코로나19 시대를 대비한 방역 정책 등에 대해서도 의견을 나누었다, ‘개인정보 수집·이용에 대한 동의’, ‘원시자료 이용관련 libido-al-yag.com 서약’.

Przykład 2. Pracownik został zwolniony z pracy z powodu niewykonywania zadań. W odwecie pracownik składa pozew do sądu przeciwko pracodawcy, a także nęka pracodawcę doniesieniami do różnych urzędów kontrolnych, tymczasem sam nie jest uczciwy, po zwolnieniu z pracy pobiera zasiłek dla bezrobotnych a pracuje „na czarno”.

Przykład 3. Mężczyzna wykazywał dużą agresję w stosunku do jednej z kobiet w miejscu pracy. Po pewnym czasie inny pracownik nie mogąc się pogodzić z tą sytuacją stanął w obronie kobiety, doszło do rękoczynów. W odwecie mężczyzna wykorzystując ślady bójki na swoim ciele postanowił dołożyć, że został zaatakowany także ostrym narzędziem i mógł stracić życie. W tym momencie kara grożąca pracownikowi drastycznie urosła. Detektyw ustali okoliczności, pogrzebie w przeszłości agresora.

Przykład 4. Ktoś, używając farby niezmywalnej niszczy elewacje domu. Po remoncie sytuacja się powtarza. Ktoś włamuje się do automatów z napojami, umieszczonymi w szpitalach, przychodniach, firmach. Jest nieuchwytny. Automaty za każdym razem są uszkodzone.W każdym przypadku detektyw podejmie czynności mające namierzyć sprawcę.

Przykład 4. W transporcie giną różnego rodzaju przewożone towary oraz zużycie paliwa nie jest adekwatne do przejechanych kilometrów. Skuteczna obserwacja rozwiązuje problem.

Przykład 5. Dyrektor zagranicznej firmy poprzez skomplikowany proces operacji finansowych narzuca dodatkową marżę na kupowane artykuły do produkcji. Szereg czynności detektywistycznych pozwala na odkrycie procederu.

Tags:

30 marca 2011 Detektywistyka

Brak komentarzy.

Dodaj komentarzZadzwoń teraz !

501 184 184 (24h)

Agencja Detektywistyczne Confidence
31-566 Kraków, ul. Bajeczna 18
(d. 31-153 Kraków, ul. Szlak 65)
Tel: +48 (12) 311 81 75

Prywatny Detektyw
biuro@confidence.pl


Unia Europejska – Pomoc

Firma Agencja Detektywistyczna Confidence Waldemar Klimczyk uczestniczy w projekcie realizowanym przez Województwo Małopolskie – Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości "Małopolska Tarcza Antykryzysowa – pakiet przedsiębiorczość", którego celem jest udzielenie wsparcia poszkodowanym przez COVID-19 przedsiębiorcom z sektora MŚP z województwa małopolskiego.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Firma otrzymała grant w wysokości: 9000 PLN